Antikoncepce a těhotenství. Mám se něčeho obávat?

Zodpovězené
23. črc 2024

Dobrý den,

mám takový dotaz, cca už 2 roky beru HA. Poslední menstruace proběhla v pořádku, pak jsem pár dní byla hospitalizována z důvodu tlaku - byla jsem cca 3 dny jen sledována, tudíž jsem 3 dny vynechala prášky a začala je brát hned, jak dorazila domů. Týden na to jsme s přítelem měli pohlavní styk, kdy se udělal do mě. Od pohlavního styku to je teď 5 dní.

Mám se něčeho obávat?

Popřípadě, jak dlouho trvá otěhotnět od vynechání a kdy nejdříve od pohlavního styku udělat test?

Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v případě vynechání antikoncepce 3 dny, nelze již její účinek zaručit.
Doporučuji konzultovat se svým gynekologem.

S pozdravem

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz