2. pokus ivf. Doporučil byste postupovat jinak?

Zodpovězené
3. kvě 2021

Dobrý den,

mám dotaz. Chystám se na 2. pokus ivf, jsem relativně v pořádku kromě toho, že mám jen jeden vejcovod... Ale přítelovi spermie jsou už špatné, sice hustota a počet dobrý, ale morfologie katastrofa..při prvním pokusu jsme měli jen isci. Měli jsme 14 vajíček, všechny oplodněné, během 2 dnů mi odešly 3 špatná vajíčka, a pak už odcházely všechny 😞, prý kvůli špatným spermiím.

Tak jsem se chtěla zeptat, jestli byste mi doporučil jiný postup.

Děkuji

Dobrý den,

v případě poruchy spermiogramu je při léčbě mimotělním oplodněním nutné použít metodu ICSI či její variantu PICSI (nelze vždy).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz