Vysoké hCG v prvotrimestrálním screeningu. Co to znamená?

Zodpovězené
18. únor 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, co může značit vysoká hladina hCG u prvotrimestrálního screeningu?

Byla jsem na vyšetření před 14 dny a závěr byl negativní, ovšem jsem byla dnes u svého gynekologa a pozastavil se nad výsledkem beta hCG, které je vysoké, proto mě posílá na krev a pak se uvidí.

Může to značit nějaké vývojové vady, když výsledky byly jinak v pořádku?

Přikládám ještě fotografie z výsledků.

Moc Vám děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Význam kombinovaného testu je hlavně v tom, že kombinuje mnoho údajů. Izolované zvýšení fbhCG při celkově negativním vysledku (nízkém riziku) má velmi omezený význam. Vhodné je určitě provedení podrobného ultrazvukového vyšetření v 20. - 22. týdnu včetně podrobné kontroly srdce plodů. Jinak bych Vás odkázal na moji odpověď na velmi podobnou otázku z 11.12. 2019.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz