Tlak ke konci těhotenství. Jak postupovat?

Zodpovězené
28. únor 2022

Dobrý večer,

včera jsem byla na kontrole v porodnici v 37. tt. Vše v normě, bílkovina v pořádku, KTG také v pořádku, jen tlak byl 142/91. Řekli, ať sleduji otoky. Dnes mě celý den pobolívá hlava, měřila jsem večer tlak a pořád se drží kolem 150-156/91-97.

Na prvním screeningu mi vyšlo riziko preeklampsie a nasazen Anopyrin, který byl ve 34. tt vysazen.

Nechci tak plašit kvůli pár hodinám s vyšším tlakem, ale ani nic zanedbat.

Jak postupovat, prosím?

Děkuji

Dobrý den,

jestli máte takto vysoký tlak a bolí Vás hlava, doporučuji hned jet na kontrolu do porodnice.

Držím palce, ať vše probíhá bez komplikací!

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz