Těhotenství - zvláštní dutinka. Co si o tom myslíte?

Zodpovězené
Včera v 07:52

Dobrý den,

byla jsem u lékaře a ten potvrdil těhotenství, prý 4. - 5. tt. Nemůžeme soudit podle MS, mám nepravidelný cyklus (30 - 47 dní). Pan doktor říkal, že vypadá vše dobře a také, že vidí dokonce srdíčko, ale není ta "dutinka” nějaká zvláštní?

Ani nevím, kde se vlastně embryo nachází. Mám za sebou jedno komplikované těhotenství zakončené akutním císařem ve 36. tt. Druhé těhotenství se v lednu muselo ukončit z důvodu CSP typ I., tak mám trošku strach.

Děkuji

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Tvar generačního váčku nemusí být úplně okrouhlý, bývá poměrně variabilní. Také závisí na řezu, jak je ultrazvukový obrázek zachycen. Na obrázku zárodek zachycen není, ale je podstatné, že Váš lékař zárodek viděl i jeho srdeční akci. To je to hlavní. Vyčkejte tedy do další kontroly.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz