Screening. Můžete mě, prosím, uklidnit?

Zodpovězené
2. říj 2024

Dobrý den,

19.9. jsem byla v Brně na screeningu a výsledky jsem měla až večer pod heslem na webových stránkách. Jsem z toho trocu "jelenů a nervózní a mám vysoké hCG a vůbec nevím, co to pro mě znamená - musím znova za 3 týdny na výsledky.

Můžete mě, prosím, uklidnit?

Výsledky viz obrázek.

Děkuji

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Obrázek bohužel nezobrazím ve vyšším rozlišení, nevidím tedy přesně kolik MoMů Vám hCG vyšlo. Nicméně, celkové riziko pro Downův syndrom máte nízké 1:1900. To je podstatné. Hodnota hCG je jen dílčí složkou kalkulace, lze naopak říci, že i přes to, že je vysoké, je celkové riziko nízké. Nevím, co je v plánu za 3 týdny, nejspíše se jedná o integrovaný test, kdy se odeberou tři placentární hormony včetně hCG a znovu se přepočítá riziko na základě těchto dalších hodnot.

Ohledně vysokého hCG bych Vám odkázal na podobné dotazy z minulosti, které jsem zodpovídal.

https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz