Pohyby po odběru plodové vody. Mohlo se něco stát?

Zodpovězené
Včera v 20:01

Dobrý den,

jsem 24+0. Minulý týden jsem podstoupila odběr plodové vady kvůli VVV srdíčka. Přijde mi, že od té doby pohyby miminka nejsou tak výrazné, jako předtím.. bojím se, že se mimču mohlo něco stát po tom odběru, když to srdíčko má s vadou.

Je to možné, nebo je to jen můj nějaký vsugerovaný pohled?

Pohyby cítím, ale přijde mi, že ne tak intenzivní jako dřív :(

Děkuji

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Komplikace po odběru plodové vody obvykle zahrnují buďto odtok plodové vody nebo horečky a křeče v podbřišku. Změna míry a intenzity pohybů může být spíše náhoda a může souviset s tím, že miminku a jeho pohybům po odběru věnujete větší pozornost. Nicméně, určitě kontaktujte svého lékaře, aby Vás a plod zkontrolovat, ať máte jistotu, že je vše v pořádku.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz