Otěhotnění jako Covid pozitivní. Hrozí plodu vývojová vada?

Zodpovězené
24. lis 2020

Dobrý den,

s největší pravděpodobností jsem otěhotněla, když jsme byli s manželem Covid pozitivní - necítili jsme, já dva dny teplota. Je to teď čerstvé, test dělaný včera.

Hrozí plodu nějaká vývojová vada? Co teď?

Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Že by Covid způsoboval přímo nějaké vrozené vývojové vady známo není. Nepříznivý vliv mohou mít obecně horečky, ale záleží jak byly vysoké, jak dlouho trvaly a především přesně v jaké době těhotenství byly. Doporučil bych se domluvit s Vaším ošetřujícím gynekologem na genetické konzultaci, kde vše podrobně s genetikem proberete a domluvíte další postup.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz