Myelocyty v těhotenství. Je to normální?

Zodpovězené
4. lis 2020

Dobrý den,

aktuálně jsem ve 35. týdnu těhotenství. Každý měsíc podstupuji podrobné krevní vyšetření kvůli srážlivosti krve. Při posledních odběrech mi byly nalezeny myelocyty v krvi - konkrétně 1myelocyt/100 leukocytů.

Je normální, že se myelocyty v krvi objeví v těhotenství?

V těhotenství se mi také zvýšily bílé krvinky - "mírná reaktivní neutrofilie bez posunu doleva".

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. V těhotenství, okolo porodu a v časném porodním období patří zvýšení počtu bílých krvinek mezi normální změny, tedy i normy pro těhotné jsou jiné. Typická je právě mírná neutrofilie a můžou se objevovat i méně zralé elementy (jako jsou myelocyty). Až při poměrně vysokých hodnotách jsou nutná další vyšetření.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz