1. screening - výsledky. Je riziko opravdu velké?

Zodpovězené
25. črc 2024

Dobrý den,

přišel mi výsledek z 1. screeningu. I když je výsledek uveden jako negativní na vývojové vady, děsí mě ta preeklampsie a vývojová restrikce.

Je riziko opravdu velké?

Doporučený prášek již užívám.

Děkuji

Dobrý den,

mohu Vás uklidnit, že rizika máte sice vyšší, ale tím, že užíváte 100 mg Aspirinu (či analogického léku), riziko výrazně snižujete. Tato prevence je velmi efektivní a dokáže až v 90% zabránit vzniku závažné preeklampsie. Je důležité užívat pravidelně denně a nezapomínat.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz