Večer problém s kojením. Čím to může být?

Zodpovězené
5. črc 2024

Dobrý den,

trápí mě, že se naše dvouměsíční dcerka nechce k večeru vůbec přisát. Brečí a prs odmítá, mléko mám, zkouším vždycky nastříkat do umyvadla, abych se ujistila, že mléko mám. Přes den se přisaje, v noci také, ale vpodvečer je to vždycky problém. Nevím, co dělám špatně... U manžela usne a probudí se v noci, přitom vidím, že má hlad...

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nevím, zda se nechce vůbec přisát, nebo se přisaje, saje a poté pouští a opět přisává a je neklidná. Pokud je to tak, patrně jde o slabý tok mléka. Mléko možná máte, ale kvůli nízké hladině hormonů teče pomalu a miminko se musí mnohem více snažit.
Jak to řešit - trpělivost, časté střídání prsou, savčí poloha a samopřisátí (www.prirozenekojeni.cz, v případě velké krize si můžete výpomoci dokrmem - cévkou přímo na prsu, ale opravdu jen zcela výjimečně.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová