Váha plně kojené 4měsíční holčičky. Jak na to, aby více přibírala?

Zodpovězené
27. kvě 2021

Dobrý den,

prosím o pomoc. Mám holčičku 4 měsíce. Plně kojena, ale málo přibírá. Za poslední 3 týdny 120 g. Lékařka chce kojení už odstavit, čehož jsem odpůrce.

Prosím o radu, jak na to, aby více přibírala. Bohužel si o jídlo téměř neříká. V noci je u jídla klidná. Přes den však skoro každé obrečí, trápí ji větry. Podávám kapky Babycalm, po Espumisanu mi zvracela, nosím v klubíčku, nejím nadýmavá jídla. Moc prosím o radu.

Jak na to, aby více přibírala?

Nechci se kojení vzdát. V rodině bohužel v tomto podporu nemám, prosím proto Vás.

Dobrý den,

váhový přírůstek 120 g za 3 týdny není závratný, ale je alespoň nějaký. Nevím, jak přibírala doposud, pokud nadprůměrně a má tedy trochu rezervu, může jít o přechodné období, kdy se mimi začne více hýbat apod., a přírůstek není tak velký. Posléze se zase upraví. Nevím také, jak často se kojí, jak často v noci, zda kojíte z obou prsou.

Navrhuji kojit často - zkrátka kdykoli budete mít pocit, že by se mohla nakojit, přiložte - před spaním, po spaní, když je neklidná atd. Velmi doporučuji zkusit savčí polohu kůže na kůži - pomáhá i při bolení bříška. Často při kojení střídejte prsa. Velmi doporučuji společně spát a hodně kojit v noci.

Odstavení zatím nevidím jako nutnost, od ukončeného 4. měsíce můžete začít s příkrmy, tak pokud by nadále váhově neprospívala, zkuste začít s příkrmem - viz. www.infookojeni.net. Kojte ale dál dle potřeby.

Velmi Vám fandím a držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová