Už 6 měsíců nekojím a stále mám nalitá prsa. Jak zastavím laktaci?

Zodpovězené
17. zář 2024

Dobrý den,

mou 2,5letou dcerku jsem kojila do 19 měsíců. Nonstop mi teče mléko, normálně cítím, jak se mi někdy nalijí prsa. Když je zmáčknu, pořád mi teče mléko. Nikdy jsem však nebrala žádnou antikoncepci. Další děti už nechceme.

Jak zastavím laktaci?

Děkuji

Dobrý den, je to běžné, pár kapek můžete odstříknout i velmi dlouho po odstavení, je to otázka oxytocinu - který je v těle přirozeně a podráždění dvorců, kdy se trochu mléka sputí samo od sebe. Není na tom nic špatně a postupně to odezní.
Gratuluji ke krásnému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová