Syn při kojení pláče a nechce sát. Může to být bojkot kojení?

Zodpovězené
21. pro 2018

Dobrý večer,

syn, 29.12.18 mu bude půl roku. Zatím plně kojen, posledních pár dní vůbec nechce jíst. Přisaje se a ani ne za minutu se pouští a šíleně řve, párkrát se ještě přisaje, ale hned se pouští a šíleně pláče. Během noci se vzbudí, tak 2x a bez problémů jí i 10minut. Už jsem přemýšlela i o zavedení UM, ale teď během svátků chci začít s příkrmy, tak si říkám, jestli opravdu zkusit UM, nebo to vydržet? Mohlo by se jednat o bojkot?

Dobrý den.

Bojkot je odmítání kojení bez zjevného důvodu. Důvodů odmítání může být mnoho. Zvažte, zda nemá rýmu, zánět středního ucha apod. - to vše kojení velmi komplikuje, přisátí miminku brání dýchat a v případně zánětu středního ucha i bolí. I obyčejná rýma je při kojení velkou komplikací.

Dalším důvodem bývá i mírný pokles laktace a snížení toku mléka. Miminko to pozná a rozčiluje se. Zkuste prokojit pár nocí, vezměte si miminko do postele a zkuste takový SOS kojící režim - tedy kojit co to dá 🙂. Nabízejte, nenuťte.

S příkrmy bych zatím počkala, než se to uklidní. Podobné krize bývají dočasné. Sledujte, zda miminko čůrá, pokud ano (min. 6 plen denně) s UM bych zatím nezačínala.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová