Štítná žláza a kojení. Má to vliv?

Zodpovězené
16. črc 2024

Dobrý den,

mám pocit, že mám méně mléka a mám onemocnění štítné žlázy. Dočetla jsem se, že ženy s tímto onemocněním mají problémy s tvorbou mléka.

Chtěla bych se zeptat, jestli to opravdu nějak ovlivňuje nebo ne.

Děkuji

Dobrý den,

toto je velmi obecný dotaz, tak také velmi obecně odpovídám. Nejčastější potíží je zvýšená činnost štítné žlázy. Je to poměrně častá záležitost a na kojení nemá zpravidla žádný vliv. I s medikací můžete zpravidla nadále kojit.

Bohužel nepíšete další informace, které je třeba vyhodnotit - jak je mimi staré, jak často se kojí, jak dlouho se kojí, z obou prsou nebo jen z jednoho při jednom kojení, jak často se kojí v noci, jak prospívá, kaká, čůrá, jak se chová při kojení a po kojení atd. To vše jsou parametry, které je nutné zhodnotit pro další relevantní doporučení.

Každopádně držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová