Správné přisátí. Dá se s tím ještě něco dělat?

Zodpovězené
26. únor 2020

Dobrý den,

mám dvouměsíční dceru. Od porodnice nedostatečně otevírá pusinku, a tak se jí podařilo přisát teprve před čtrnácti dny. Do té doby byla krmena z lahvičky odsátým mlékem. Nyní je plně kojena, ale problém bohužel přetrvává. Při přisátí bolestivě nacucne bradavku mírně pootevřenou pusinkou.

Dá se s tím ještě něco dělat?

Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

miminka krmená z lahvičky nebo přes kloboučky mají ve zvyku mít při přisávání pusinku jen pootevřenou. Důvodem je, že guma či silikon u dudlíku lahvičky nebo kloboučku, se do pusinky i tak dostane. Bradavka je zcela jiný "materiál", a pokud se s ním zachází jako s dudlíkem, je to bolestivé. Nezbývá než zkoušet - přiložte vždy, až když miminko maximálně otevře pusinku. Nebojte se, rychle si zvykne. Pochopí, že když otevře pusinku, dostane dobrotu. Dále určitě vyzkoušejte samopřisátí v savčí poloze (viz. www.prirozenekojeni.cz), v této poloze snad ani nelze se přisát bez otevření pusinky. Jednou nevýhodou je, že miminka v případě, že jim to hned nejde, dokáží jasně vyjádřit své rozčílení a pláčí. Po nějaké době se jim to však téměř vždy podaří.
Nebojte se, mimino je ještě malé a vše se může rychle vylepšit, je stále velká šance na bezproblémové kojení.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová