Proč se miminko často odpojuje od prsu?

Zodpovězené
10. led 2022

Dobrý den,

moje 7týdenní miminko se pořád kojí. Po dvou minutách intenzivního sání se odpojí a odvrátí hlavičku, potom zase chytne bradavku, 3x potáhne, pustí ji a poté zase asi 3x potáhne a pustí. Hlavičku vždy odvrátí a potom vždy otočí zpět k bradavce a přisaje se.

Když chytá nervy od tohoto odpojování a přisávání, tak přiložím na druhý prs, ale tam je průběh tentýž. Přibírá, s tím problém není.

Kojím v pozici – boční fotbalová, klasická zepředu madona. Beru Benedikt, Senovku a moringu - TrioHerb od Organiky a Femibion 3.

Jak to změnit?

Děkuji

Dobrý den,

miminka by se měla kojit tak často a tak dlouho, jak chtějí. Obávám se, že bych v tomto případě potřebovala kojení vidět. Vidět polohu, držení, vzdálenost od prsu, sklon apod. Co mohu doporučit je zkusit savčí polohu - viz www.prirozenekojeni.cz, kde si mimi přisátí koriguje samo a když najde správnou polohu, spokojeně se nakojí.

Pokud by se nedařilo, bylo by lépe zavolat LP na konzultaci.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová