Proč mám červené a suché bradavky?

Zodpovězené
16. únor 2021

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého problému. Kojím 6měsíční dcerku. Už přes měsíc mám kolem jedné bradavky zarudlou, suchou šupinatou kůži, která svědí až pálí. Natírám si to Lanolinem a krémem na bradavky. Nepomáhá to.

O jaký problém může jít?

Děkuji

Dobrý den,

svědění a pálení, zarůžovění či loupání bývá znakem kvasinkové infekce. V tom případě doporučuji Canesten mast, často větrat, nenechávat bradavku ve vlhkém teple, jako prevence vyřazení cukru ze stravy. Je však také možné, že jde o nějakou formu atopického exému, pak Vás musím odkázat na dermatologa.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová