Proč čtyřměsíční dcerka začala během kojení stávkovat?

Zodpovězené
17. zář 2024

Dobrý den,

dcerka bude mít 4 měsíce a pořád ji kojím. V poslední době (2 týdny) je kojení boj. Když ji přiložím k prsu, tak pije v klidu jen 2 – 4 minutky. Potom začne buď plakat, nebo se soustavně odtrhává a přisává a nepije. V takovém případě zkusím vyměnit prs. Buď je to stejné nebo se vůbec nepřisaje. Kojení dohromady trvá cca 4 – 8 minut a pak už bez šance. Mléko si odchytávám během kojení do kolektoru a užívám i Senovku s Benediktem.

Čím to může být způsobeno, že najednou začala takto stávkovat?

Dosud vždy pěkně papala. Už začínám být z toho zoufalá a bojím se, aby nezačala hubnout.

Děkuji

Dobrý den,

nepíšete, jak často kojíte, jak často v noci, zda jste střídala prsa během kojení i dříve, zda dudlíkujete apod. Důvodů může být více - snížený tok mléka, potíže s technikou sání, dudlík, nucení k čůrání či stolici, ABKM a další.
Kojte tak často a tak dlouho, dokud mimi chce, střídejte prsa ihned, jakmile vidíte, že se mimi začíná ošívat a klidně vystřídejte i několikrát za kojení. Střídejte i polohu. Velmi doporučuji v tomto případě savčí polohu - viz www.prirozenekojeni.cz a nechte mimi se kojit, jak chce samo.
Buďte trpělivá, mléko máte, jen už to nejde tak snadno, jako dřív. Po 3. měsíci se MM již netvoří tolik "do zásoby", ale spíš až v průběhu kojení. Není to tedy tak silný tok a mimi se samozřejmě může zlobit. Takovým rychlým nakopnutím laktace může být několik nocí spaní s miminkem a častého kojení v noci. Než se vše lepší, zkuste nedudlíkovat a být co nejvíce v kontaktu s miminkem.
Hlídejte počůrané plenky (min. 6 plenek/24 hod), samozřejmě váhový přírůstek. Když si nebudete jistá,nechte si mimi převážit.

A každopádně klid, takovéto "krize" během kojení bývají a většinou samy odejdou.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová