Problémové krmení dvouměsíčního miminka přes den. Čím to může být?

Zodpovězené
30. lis 2019

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého dvouměsíčního dítěte, které v noci papá každé 3 hodiny (po cca 80 - 100 ml). Krmení přes den jsou zdlouhavé a vypije sotva 65 ml. Chvíli dudlá láhev a potom vyplivne. Dostává odsávané MM zahuštěné Nutritonem.

Čím to může být?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nebudu zde probírat, proč je miminko krmeno odsátým MM s Nutritonem, nicméně je to velmi pravděpodobně cesta k postupnému odstavení (bohužel). Navíc je to způsob velmi vyčerpávající - odsávání, dokrmování, sterilizace atd., atd. Nejdůležitější však je, zda miminko prospívá, tedy váhově přibírá, nemá potíže s vylučováním a je spokojené. Pokud ano, tak tyto dávky mu vyhovují a netřeba je upravovat. Ani kojené děti nevypijí pokaždé stejnou dávku, naopak.
Přeji, ať se vše daří.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová