Popraskané bradavky. Jak zmírnit bolest?

Zodpovězené
22. črc 2020

Dobrý den,

jsem po císařském řezu a těžko mi najelo mléko. Dcerku zatím přikrmovaly. Velmi jsem chtěla kojit, pomáhala jsem si odsávačkou. Mléko mi doma najelo, ale dcerka už nechce prs. Zvykla si na lahvičku. Mléko si odsávám, popraskaly mi bradavky a bolí mě. Krémy pomohou jen trošku. Střídám kalciovou mast a Lanolin.

Co mi doporučujete na zmírnění bolesti?

Děkuji

Dobrý den,

nevím, čím je způsobeno popraskání bradavek. Mohlo by jít o bakteriální či kvasinkovou infekci a bylo by třeba to vidět. Doporučuji proto kontaktovat LP z okolí a domluvit si konzultaci. Zde je také možné probrat další kojení - miminko je ještě malé a při správném postupu je kojení velmi pravděpodobné.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová