Pnutí prsou a spuštění mléka. Je to normální?

Zodpovězené
17. únor 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat - dcerka bude mít v neděli měsíc. Nevím přesně jak dlouho mám následující pocity, ale není to hned od začátku. Párkrát za den se mi stane, že najednou ucítím takové pnutí v prsou trvá tak tipuji 10 sekund a většinou po tomto pocitu se mi spustí mléko. Občas se mi to stane při kojení, když kojím dcerku, tak tento pocit mám u druhého prsa a opět začne téct mlíčko.

Je toto pnutí normální?

Dá se to vydržet, ale úplně bez bolesti to není.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

je to zcela normální. Jde o vypuzovací reflex, který funguje na základě produkce hormonu oxytocin. Je to znamení, že u Vás vše funguje správně. Jen tak dál.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová