Odsáté mléko. Můžu skladovat nejprve v lednici a pak v mrazáku, nebo hned zamrazit?

Zodpovězené
19. kvě 2023

Dobrý den,

nikde jsem nenašla, jestli můžu nespotřebované odsáté mléko skladovat nejprve v lednici a při nespotřebování dát do mrazáku, nebo jestli je nutné jej dát zmrazit přímo po odsátí?

Přijde mi líto ho při nespotřebování vyhodit.

A jak dlouho je možné ho skladovat v lednici?

Různé zdroje uvádějí různé informace.

Děkuji

Dobrý den,

v lednici je možné 3-4 dny a poté, pokud nespotřebujete, zmrazte. Zmražujte lépe menší dávky (max. 100 ml, abyste poté nemusela rozmrazovat větší množství a zbytek vyhodit - po rozmrazení se již podruhé zmrazovat nesmí.

Stejně tak se nedoporučuje MM často přelévat z jedno nádoby do druhé (ztrácí drahocenné tuky).

Hezký den

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová