Odsáté mléko. Jak skladovat?

Zodpovězené
22. črc 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně skladování mléka. Nejdříve vysterilizujeme nádobu, do které si odsajeme mléko. Následně ho dám do lednice a když si jdu odsát znovu, tak vytáhnu nádobu již s odsátým mlékem a doplňuji do ní. Před odsáváním si vždy prsa umyji a trochu odstříkat. Doplňuji až když se syn nají.

Je takový postup správný?

Mohu dát mléko do mrazáku?

Děkuji

Dobrý den,

ano, mléko můžete postupně odsávat do jedné nádoby. Doporučení se různí, ale v lednici cca 3 dny. V mrazáku 3-6 měsíců. Mléko se nedoporučuje přelévat z jedné nádoby do druhé (ztrácí velké množsví tuku).
Hezký dne.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová