Nemám mateřské mléko a zvažuji změnu umělého. Je to správné?

Zodpovězené
21. dub 2023

Dobrý den,

doma mám měsíčního synka a bohužel nemám mateřské mléko. Začali jsme tedy s Beba Sensitive. Maličký je spokojen, roste, tloustne. Dočetla jsem se, že Beba je prý dietní mléko. Chci tedy zkusit přejít na Beba Comfort.

Je dobrý nápad přecházet na jiné mléko, když mu to dělá dobře?

Je nějaký rozdíl mezi těmito dvěma mlíčky?

Mám synka přikládat i přesto, že mléko nemám?

Děkuji

Dobrý den,

obávám se, že ve věci UM nejsem ten správný odborník. Všechna schválená UM procházím přísnými schvalovacími podmínkami, nciméně mohou se složením i chutí výrazně lišit. Nezbyde, než to vyzkoušet. Také nevím, co je myšleno tím "dietním mlékem". UM může být hypoalergenní (označené HA), které je vhodné pro děti s ABKM.

Překvapila mě Vaše poslední otázka a nejsem si úplně jista smyslem - chcete tedy znovu začít kojit? Pokud ano, musíte začít. Nevím, jak jste ztratila mléko, zda proběhla první laktace, zda se miminko zpočátku kojilo nebo jak se vše vyvíjelo. Miminko je ještě malé a rozkojit se samozřejmě můžete, ale je třeba začít, pokud je miminko ochotné se přisát - tedy kojit kojit a kojit, přikládat, střídat prsa při každém kojení, spát s miminkem a kojit v noci, zkusit se vyhnout lahvičce, která kojení velmi narušuje a přikrmovat ideálně cévkou přímo při kojení - viz www.infookojeni.net.

Nic není ztraceno, zkuste najít doboru LP v okolí, která by mohla velmi pomoci. Pokud jste zdravá žena, není důvod, proč by se laktace nemohla znovu rozběhnout.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová