Nemám kojit - syn hubne a vypije jen 30 ml. Co dělat?

Zodpovězené
5. črc 2024

Dobrý den,

narodil se mi syn, stále hubne na váze, ale jsem v nemocnici, nemám kojit a dávat už jenom flašku. Vypije ale jen max. 30 ml a už nechce.

Co mám dělat?

Děkuji

Dobrý den,

po porodu vždy miminko na váze ubere, teprve postupně začne opět přibírat. Nepíšete to zásadní - jak často se miminko kojí, jak dlouho, zda střídáte prsa, jak často v noci atd. Dalším velkým problémem je dokrm lahvičkou, to by v žádné baby friendly porodnici nemělo být podporováno, protože krmení lahvičkou kojení vyloženě škodí. Miminko se poté už nechce kojit a vyžaduje pití z láhve.

Co s tím? Přikládejte co nejčastěji, často střídejte prsa, vždy, když se mimi zlobí nebo usne, vystřídejte. Kojte v savčí poloze (viz www.prirozenekojeni.cz. Pokud bude třeba dokrmovat, pak ne lahvičkou, ale ideálně cévkou přímo u prsa (viz www.infookojeni.net). Kojte ideálně kůže na kůži a buďte s miminkem co nejvíce v kontaktu.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová