Naučí se 3,5měsíční dítě ještě přisávat?

Zodpovězené
6. srp 2024

Dobrý den,

mám 3,5měsíční dítě. Od zánětu, který jsem překonala ve 4. týdnu po porodu, začala dcera stávkovat a vyžadovat, abych při kojení skákala na míči, chodila po bytě, jen tak se nakojila. Postupně začala odmítat jeden prs, později i druhý. Toto vše za bdělého stavu. V noci pila pěkně 4– 6x.

Před 2 týdny absolvovala nástřih obou uzdiček, které byly tuhé. Dlouho nebylo žádné zlepšení, až poslední dny, kdy jsem velmi zintenzivnila kontakt kůže na kůži a psychicky se uklidnila.

Je možné, abych ji i po takové době naučila správně se přisát?

Na začátku jsem neměla pocit, že by s tím byl problém. Jak ji poslední dny často nabízím a konečně vidím zlepšení, tak mám takové „dotahané“ bolavé bradavky. Nástřih byl prováděn v Banské Bystrici odborníkem na kojení, přesto ústa neumí dostatečně otevřít a pokud se to i podaří, tak po pár hltech si to opět upraví, jak jí to vyhovuje.

Je možné, že po více než 3měsíční stávce (mezitím neměla dudlík ani láhev) budu ještě kojit bez problémů, bolesti a vsedě?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

užila jste si své a nemáte to jednoduché. Možné je vše, ale musíte tomu dát čas. Brát to tak, jak to je, vidíte zlepšení a i mimi si musí zvyknout.

Zkusila bych savčí polohu - připravte se, že se mimču nebude líbit a bude stávkovat, ale je to skvělá poloha na to, aby se mimi naučilo kojit samo, tak jak chce. Info najdete na www.prirozenekojeni.cz.

V noci pije dobře, je v polospánku a v noci zpravidla mléko díky vyšší hladině hormonů teče velmi dobře. Ve dne je mnoho rušivých elementů a o mléko je třeba trochu zabojovat. Někdy pomůže např kojicí korálky, mluvení, časté střídání prsou atd.

Každopádně doporučuji kojit tak, jak vyhovuje Vám. Tedy posadit se a začít. Chození či houpání na míči s rostoucí vahou mimča bude brzy neúnosné, ale zvyk je železná košile a miminka se těžko loučí s tím, na co si zvykla.

Zároveň dbejte na správné přisátí, opravdu hodně přitiskněte mimi k prsu (v savčí poloze je to přirozené a jde to samo).
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová