Může odstavení kojení změnit cyklus menstruace?

Zodpovězené
31. črc 2023

Dobrý den,

před odstavením jsem kojila jednou denně a cyklus jsem měla téměř pravidelný.

Je možné, že po odstavení se cyklus změní i přesto, že před odstavením byl najetý?

Děkuji

Dobrý den,

omlouvám se za zpožděnou odpověď. Kojení je z velké části hormonální záležitost. Je tedy velmi pravděpodobné, že odstavení zasáhne do hormonálního procesu a cyklus se změní. Může to trvat i několik měsíců. Bohužel je to ale velice individuální a pokud máte s cyklem potíže, obraťte se na svého gynekologa.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová