Musím střídat polohy ke kojení?

Zodpovězené
19. čer 2024

Dobrý den,

kojím 2,5měsíční miminko zhruba měsíc. Dříve bylo krmeno umělým mlékem a odsátým mateřským. Kojím jen v poloze kolébka, vyhovuje mi, že mě nebolí záda. U ostatních mě bolí záda. Necítím se dobře a ani Ikea polštář ke kojení mi nevyhovuje.

Vadí to?

Děkuji

Dobrý den,

kojte tak, jak je Vám přijemné, polohy střídat nemusíte. Je však dobré vědět, že nejvíce miminko saje ve směru bradičky. Pokud byste např. cítila bolavé zatvrdliny na vnější straně prsu, je lépe kojit v poloze na fotbalistu, apod. Zároveň je pravděpodobné, že se u kojení křečovitě přizpůsobujete miminku. Zkuste to obráceně, přiložit miminko k sobě (ne vy k miminku) a poté, již přisáté pevně držet, podložit ruce, opřít se, nechat miminko ležet jakoby na sobě a dát mu pocit bezpečí pevným držením. Podložte se polštáři, ať je Vám u kojení dobře. Zkuste např. savčí polohu, kdy se mimi přisává samo a Vy opravdu jen jistíte, aby Vám nesklouzlo z těla (viz www.prirozenekojeni.cz)

Držím palce a gratuluji k rozkojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová