Měsíční dcera se nechce přisát. Je ještě šance kojit?

Zodpovězené
1. srp 2019

Dobrý večer,

dcera bude mít v pátek měsíc. První dva týdny byla v inkubátoru, tak se nechce přisát k prsu.

Za 24 hodin dokážu odstříkat maximálně 20 ml mléka, ale to mě už bolí prsty i a prs.

Má smysl v tom pokračovat?

Může se ještě stát, že dcera začne papat z prsu?

Za odpověď děkuji!

Dobrý den,

měsíční miminko má stále šanci na výlučné kojení, je to však spojeno s jakýmsi restartem, který podmiňuje naprosto zásadně neustálý kontakt s miminkem - nošení v šátku, společné spaní. Dále je důležité zcela se zbavit lahvičky a dokrmovat cévkou přes prst a neustále přikládat, ideálně v savčí poloze. Žádný dudlík.

Laktace se při výše uvedeném postupu postupně zlepší a miminko se začne postupně kojit.
Velmi ve vašem případě doporučuji se spojit s dobrou LP v okolí, která se vším konkrétně poradí a pomůže. Ukáže dokrm, savčí polohu apod. www.prirozenekojeni.cz

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová