Mám začít přikrmovat 5 měsíční dítě? Přibírá 800-900gr za měsíc.

Zodpovězené
29. bře 2019

Dobrý den,

synek má ukončených 5 měsíců a papá každé 3 hodiny. V noci nepapá. Plenky nemá hodně pročůrané, se stolicí problémy nemá. Za měsíc přibírá 800-900 gramů.

Mám mu přidat čajík? A mám ho začít už přikrmovat?

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

máte zdravé, prospívající kojené miminko. S příkrmy začněte ve chvíli, kdy syn bude jevit tyto znaky - intenzivně se zajímá o jídlo, když jíte, otáčí hlavičku, chce ochutnat. Dokáže si dát předmět do úst a pustit jej. Bedlivě Vás pozoruje při jídle, natahuje ručičky po jídle, slintá, když vás vidí jíst či pít - jednoduše, budete mít pocit, že by si také dal. Nespěchejte, klidně dejte ochutnat to, co jíte = olíznout lžičku, rozmačkaný brambor, kaši. Pokud je aktivní, zkuste začít s malým množstvím mrkvového či jiného zeleninového pyré - jsem spíše zastánce domácího vaření. Opět jen pár lžiček. Důležité je, abyste stále kojila na požádání a jen přidala příkrm. Tedy když bude chtí nakojt ve 12 hodin, nakojte a až poté dejte příkrm. Vůbec nehleďte na množství, které sní. Vařené pyré si můžete zamrazit například v malých zásobníčních na led a jednotlivé kostky poté rozmrazovat.

O příkrmech více se můžete dočíst např. na www.infookojeni.net.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová