Lze zlepšit velmi pomalé spouštění mléka?

Zodpovězené
15. črc 2024

Dobrý den,

mám 8měsíčního syna a někdy trvá i pár minut od začátku sání, než se mi spustí mléko. Běžně kojím už jen 3 - 4x denně a mám pocit, že trvá velmi dlouhou dobu, než se mi spustí mléko. Někdy synek saje a mléko se stejně nespustí. Musím několikrát vyměnit prs, než začne papat. Laktační poradkyně u nás byla cca půl roku dozadu.

Je to běžné?

Jak bych to mohla zlepšit?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

spouštěcí reflex může být takto zpožděný a nyní, když už mimi dostává také příkrmy a patrně také tekutiny (ideálně pouze vodu z běžného pítka či hrnečku), pak není proč se strachovat. Po zavedení přírkmů kojte stále na požádání, klidně i před "obědem", či hned po něm, zkrátka tak, jak mimi chce. Není třeba se strachovat, že má mimi málo, prostě si dá tolik a tehdy, když bude chtít. Sledujte počůrané plenky, které značí, zda má mimi dostatek tekutin (min. 6 počůraných za 24 hodin). Zbytek nechte na mimču, samozřejmě stále střídejte prsa, klidně i několikrát za kojení, ale takto staré mimi už si kojení stejně z velké části řídí samo. Doporučím opět savčí polohu - viz www.prirozenekojeni.cz.

Gratuluji ke krásnému kojení a držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová