Kojení vs. pití mateřského mléka z lahve. Je v tom rozdíl?

Zodpovězené
2. říj 2024

Dobrý den,

1,5měsíční dcerku dokrumuji mateřským odstříkaným mlékem z lahve (dávám jí 100 ml) každé 3 hodinky. Ovšem mám pocit, že je to hodně. Někdy si ublinkne po odbrknutí. Když jí však v takových intervalech a dávkách dávám Nutrilon, tak je to bez problémů. Snažila jsem se ji i kojit, ale ať se snažím jakkoli, tak pořád na prsu usíná a jen cucká. Na prsu je celý den a stále hladová, když ji odpojím.

Co nám doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

MM je oproti Nutrilonu řidší a snáze stravitelné. Nutrilon je hustší, více zasytí a delší dobu se tráví, proto jej mimi tolik neublinkává. Na druhou stranu je hůře stravitelný, plný škrobu a samozřejmě oproti MM obsahuje mnohem méně složek (MM přes 1000, UM pár desítek).

Je skvělé, že jste udržela díky odsávání laktaci, obávám se ale, že Vaše miminko umí pít z láhve, ale ne z prsu. Sama poznáte, že jen "cucká", ale nepije, proto má po kojení hlad.

Technika sání prsu a lahve je velmi odlišná.

Pokud chcete dále kojit, velmi doporučuji zkusit dávat dokrm (ať už odstříkané MM nebo UM) pomocí cévky přímo při kojení. Mimi se tak naučí sát prs.

Bylo by však dobré pozvat si dobrou LP, která vše ukáže a pomůže s prvními pokusy.
Návod najdete na www.infookojeni.net.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová