Kojení dvou dětí zároveň. Vyhovuje mé mateřské mléko svým složením mladšímu dítěti?

Zodpovězené
18. bře 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli je pravda, že pokud kojím dvě děti (2,5roku a 14 dní) naráz, začne se mi tvořit mléko, které mladšímu dítěti nebude vyhovovat. Upozornila mě na to dětská sestra v porodnici. Starší dítě už se kojí pouze jednou denně.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den.

Tzv. tandemové kojení je krásné a rozhodně doporučuji v něm pokračovat. Mléko se tvoří vždy tak, aby vyhovovalo mladšímu dítěti. Pro starší dítě je však také velmi výživné a rozhodně vyhovující. Něco tak nenahraditelného už nikdy dostávat nebude. Pokud by snad dítěti nevyhovovalo, kojit se nebude (občas se stává, že se starší dítě samo odstaví, buď dočasně, nebo trvale).

Jen tak dál a užívejte si kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová