Kojení a týdenní miminko. Jak ho efektivněji nakojit?

Zodpovězené
3. únor 2020

Dobrý den,

naše dcerka má přes týden a krásně spí, papá a pěkně přibírá. Večer kolem šesté začíná být čilá a začíná kolotoč přebalování, krmení a uklidňování. Trvá to do půlnoci, někdy do třetí rána.
Jediný moment, kdy zavře během tohoto období oči, je kojení. Automaticky se na prsu uklidní a usne. Musím ji stále jemně budit, aby sála. I po hodině na prsou není po kojení spokojená. Po chvíli si začne žužlat ruce.

Jak efektivněji mohu dcerku nakojit?

Má smysl ji probudit během dne, nakrmit ji a věnovat se jí?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

máte zdravé, krásné, kojené miminko. Holčičce je teprve týden. Toto je zcela normální chování. Miminko ještě nerozlišuje mezi dnem a nocí, jí a spí podle svého vlastního harmonogramu. Pokuste se přizpůsobit a počkejte. Během šestinedělí se postupně režim upraví a vše se srovná.
Doporučuji kojit v savčí poloze, případně kojit tak, že pokud vidíte, že miminko usíná, vystřídáte prsa - klidně i několikrát během jednoho kojení.
Gratuluji a držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová