Kojení a menstruace. Jak dlouhé musí být pauzy mezi kojením, aby se nastartoval menstruační cyklus?

Zodpovězené
3. srp 2020

Dobrý den,

jak dlouhé musí být pauzy mezi kojením, aby se nastartoval menstruační cyklus? Pokud se to dá takto říct.

Jsem 7 měsíců po porodu, zatím kojím v max. 3hodinových intervalech. U 1. syna cyklus naběhl až 3 měsíce po úplném odstavení, ale mám PCOS, tehdy jsem měla poměrně velkou nadváhu (73 kg/164 cm) a váha u mě cyklus ovlivňuje (čím více vážím, tím delší cykly). Nyní mám váhu v pořádku.

Děkuji

Dobrý den,

tento dotaz nelze odpovědět přesně, jelikož menstruační cyklus je velmi individuální záležitost, nicméně uvádí se, že pokud je kojení v delších intervalech než 6 hodin. Jsou však ženy, kterým se dostaví MS již po 3 či 4 měsících při plném kojení a ženy, které ani po 2 letech kojení, kdy kojí již jen např. několikrát denně, stále MS cyklus nemají.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová