Klion D 100 při kojení. Lze ho užívat?

Zodpovězené
8. črc 2019

Dobrý den,

dostala jsem od své gynekolozky Klion D 100, vaginální tablety, na 10 dní. Stále plně kojím. Paní doktorku jsem na to upozorňovala, tak předpokládám, že to vzala v potaz.

V příbalovém letáku a v odborných informacích jsem se však dočetla, že to zrovna pro miminko nic "zdravého" není, ba naopak je možné riziko karcinogenity z obsažených látek. Jsem z toho docela vyděšená.

Mohu tablety brát?

Děkuji!

Dobrý den.

Ano můžete, lék nepředstavuje pro miminko žádné zásadní ohrožení.

Farmaceutické firmy se v příbalovém letáku často kryjí více než je nutné. U naprosté většiny léků, které v letáku kojení nedoporučují, není žádné zásadní riziko, jinými slovy kojení a mateřské mléko i přes obsah určité účinné látky z léčiva je vždy kvalitnější, než sebelepší umělé.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová