Je v pořádku, že se 3 měsíční dcera chce často kojit?

Zodpovězené
9. led 2019

Dobrý den,

moje dcera bude mít za týden 3 měsíce a vyžaduje kojení po 2 hodinách, poslední dny vydržíme vzácně 3 hodiny. Je to v pořádku? Můj zdravý rozum mi říká, že mám kojit dle hladu a chutí miminka, ale mám v mysli i slova naší pediatričky, že by malá měla vydržet 3 hodiny a mít nakojeno i za 7 min (já kojím cca 15-20min). Když jsem jí začala kojit častěji, je usměvavější. Logicky si i říkám, že s věkem roste potřeba mléka a jak jinak si má zvýšit laktaci, když ne častějším kojením 🙂. Jinak má spoustu pročůraných plen, stolici cca 1x za dva dny.

Můj dotaz zní asi blbě, protože odpověď na můj dotaz nejspíš znám, ale jsem prvorodička a potřebují ujištění.
Moc děkuji a přeji hezký den 🙂 .

Dobrý den,

JE TO NAPROSTO NORMÁLNÍ. 🙂 Gratuluji Vám ke zcela normálnímu miminku.

Frekvence, kterou popisujtete nelze nazvat "časté kojení". Je to zcela normální. Obávám se, že doporučení pediatričky ohledně 3 hodinových intervalů a 7 minutové délky je staré několik desetiletí 🙂. Neznám miminko, které se chce kojit v pravidelných intervalech, a to dokonce 3 hodinových. Každé miminko je jiné, některé chce kojit častěji po menších dávkách, jiné méně často a vypije více. Délka kojení se také liší, některé miminko se napucne za 10 minut (viz. jeden z předchozích dotazů), jiné pije pomalu klidně i 45 minut. Zásadní je spokojenost miminka, to, zda si samo říká o kojení, jak je u kojení aktivní, samozřejmě váhový přírůstek a dostatek počůraných plen (min. 6/24 hod.). Kojte tak, jak je to přirozené pro Vaše miminko a věřte, že ono samo ví nejlépe jak často a jak dlouho se chce kojit.

Ať se daří.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová