Je strup na bradavce způsobený tím, že mi ji syn při kojení tahá?

Zodpovězené
19. čer 2019

Dobrý den,

mého skoro 13 měsíčního syna kojím 5x denně a 3x v noci. Už týden mě však bolí bradavky. Nejdřív jsem měla na dvorci u bradavky jakoby puchýřek, který mi vždy při kojení praskl. Nyní se mi udělal strup.

Může to být způsobené tím, že mě syn tahá při kojení za bradavky?

Za odpoveď děkuji!

Dobrý den,

taháním, předpokládám, myslíte tahání prsty - dítě si při kojení hraje s druhou bradavkou. Nemyslím, že je potíž způsobena tímto, pokud tedy syn netahá nějak brutálně. Každopádně je možné zkusit tzv kojící korálky - korálky pro děti na hraní právě při kojení. Jsou k dostání na internetu i v síti obchodů pro batolata.

Stroupek je patrně pozůstatek poraněného vývodu mlékovodu, který vznikl při intenzivním silném sání.

Mazejte hojivou mastí - Arnika apod nebo kokosovým olejem. Mělo by se to postupně zacelit.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová