Je možné obnovit laktaci v prsu, ze kterého dlouhodobě nekojím?

Zodpovězené
30. čer 2023

Dobrý den,

klasický scénář – dcera preferovala jeden prs před druhým. Já jsem to neustřihla a jeden prs se mi odstavil. Už asi 3 měsíce kojím jen z jednoho.

Zpočátku jsem to neřešila, protože jsem měla v plánu dceru odstavit, ale teď jsem to přehodnotila a pokud by to bylo možné, kojila bych ji i nadále, avšak ideálně bych ji chtěla kojit z obou prsou.

Je možné obnovit plně laktaci v odstaveném prsu?

"Odstavený" není úplně. Při stlačení z něj nějaké mléko ještě teče... ale maličko.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zkuste zapátrat i v předešlých odpovědích, tato otázka se tu řeší relativně často.
Zkusit to můžete, je prostě a jednoduše potřeba z daného prsu kojit a kojit a kojit, případně odsávat. Když je odběr, bude i nabídka. Prsem začínejte, pak dejte druhé a pak opět končete tímto. Uvidíte, zda bude i dcera spolupracovat, ale nedivte se, pokud se bude u prsu zlobit. Neteče jít to tak, jako u druhého. Zkuste z něj odsávat, prostě ho musíte "rozpumpovat" 🙂

Je skvělé, že nadále kojíte a moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová