Je kojení z jednoho prsu pro roční dítě dostačující?

Zodpovězené
1. srp 2019

Dobrý den,

můj syn má 1 rok a kojím ho 3 x denně - ráno po probuzení, odpoledne a večer před spaním. Kojím pouze z jednoho prsu. Druhý prs synek odmítá a tvoří se mi tam už jen minimum mléka.

Snažím se ho vždy na prs přikládat. Párkrát si potáhne a odpojí se. Nechce.

Je pro syna takové kojení dostačující?

Na večeři mívá mléčnou kaši. Jogurty a ani sýry ještě nepodávám. Občas má chléb s máslem.

Už dva týdny mám na prsu, ze kterého kojím, na bradavce z boku ranku. Každé kojení je pro mě bolestivé. Dávám si na to mast, ale velmi mi to nepomáhá. Syn má už 8 zubů.

Jak bych mohla ranku, co nejrychleji zahojit?

Za odpověď děkuji!

Dobrý den,

je otázka, jak ranka vznikla. Pokud kvůli zoubkům, zkuste najít polohu, při které se ranka nezhoršuje. K hojení doporučuji kokosový olej či hydrogelové polštářky.

Kojení z jednoho prsu miminku stačí.

U ročního miminka už je možné bez problémů nabízet i jogurt a další zakysané mléčné výrobky, gervais, sýry typu mozzarella apod.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová