Je kojení trvající 2 hodiny normální?

Zodpovězené
22. srp 2024

Dobrý den,

synek má 3 týdny, je plně kojený. Snažím se kojit na požádání, ale je to těžší, než jsem si myslela. Od začátku jsem měla citlivé bradavky, krvácely a otekly mi dvorce. Během cca 10 dní jsem to zvládla. Bradavky už nekrvácejí a mnohem méně bolí. Syn si večer zvykl na dlouhé kojení, někdy i více než 2 hodiny. To už je opět bolestivé. Po takové době už nepije, jen dudlá, ale dost mě i kouše dásněmi. Když ho odpojím, tak po chvíli pláče, dává si ručičky do úst. Jenže když ho neodpojím, pláču já.

Zkoušíme různé polohy, ale nic nezabírá. Když zadřeme, tak mě začne táhnout. Mám dost citlivé dvorce, někde mám i modřiny. Neumím si už pomoci. Je to psychicky i fyzicky náročné. Když přes den papá, tak to zvládne za 20 minut a potom ho uložím spát. Večer to nefunguje, to bojujeme. V noci je to zase ok, napapá se a uložím ho a spinká.

Umíte mi poradit?

Děkuji

Dobrý den,

večerní dlouhé kojení je spíše o uspávání. Mimi je po dlouhém dni u Vás naprosto spokojené a je jasné, že s prsem v pusem u mámy v náručí se spí nejlépe. Zkoušejte další možnosti, které zabírají - houpat, chovat, zpívat atd. Hledání a kousání ručiček nemusí být znakem hladu, ale potřebou sát, která navozuje pocit bezpečí a jistoty.

Při kojení doporučuji střídat prsa u každého kojení i vícekrát, zvláště zpočátku a kojit v savčí poloze, kdy mimi zpravidla aktivně saje - www.prirozenekojeni.cz.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová