Je bezpečné kojení během těhotenství?

Zodpovězené
23. zář 2024

Dobrý den,

jsem v 8. týdnu a stále kojím svou prvorozenou roční dcerku. Těhotenství probíhá zatím v pořádku, ale doktor mi kázal přestat, protože se prý přitom stahuje děloha a potom hrozí potrat. Zkoušela jsem už dcerku odpojit od prsou, ale nechce se jich vzdát. Nepřijímá ani žádné jiné mlíčko.

Může to ovlivnit vývoj miminka v bříšku?

Děkuji

Dobrý den,

pokud jste zdravá a vše je v pořádku, tak není důvod končit. Kojíte již dlouho, Vaše tělo je zvyklé a hlavně je chytré. Pokud by to bylo rizikové, pak bychom jako lidstvo nepřežili, protože v těhotenství se kojilo dříve zcela přirozeně. Nestresujte se a kojte tak, jak Vám bude vyhovovat.
Může se stát, nejčatěji v 1. a 3. trimestru, že se holčička nebude chtít kojit - hormony mohou měnit tok i chuť mléka apod. Někdy na chvíli přestane, pak se opět ke kojení vrátí. Kojit můžete i po porodu - tzv. tandemové kojení.

Moc gratuluji a držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová