Jaké množství mateřského mléka by mělo vypít 2,5měsíční miminko?

Zodpovězené
2. pro 2022

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně množství vypitého mléka u mé 2,5měsíční dcery. Je krmena jen mateřským mlékem. Vypije asi 150 ml, ale neustále dává najevo, že je hladová. Stane se, že vypije i 180 ml.

Jaké množství mateřského mléka by mělo vypít 2,5měsíční miminko?

Děkuji

Dobrý den,

píšete, že je krmena jen MM, ale nepíšete, jak je krmena - kojena? Nebo krmena lahví odstříkaným mlékem?

U kojení platí jednoduché pravidlo, kojit tak často a tak dlouho, jak potřebuje miminko. Klidně i 15 x denně, klidně i po hodině. Doporučuje se časté střídání prsou, kojení kůže na kůži, střídání poloh, kojení v savčí poloze - www.prirozenekojeni.cz.

Nepíšete, zda miminko váhově prospívá - pokud ano, je vše ok, a jen potřebuje kontakt, blízkost, chování. Pokud neprospívá, je třeba probrat celkoou situace detailně s laktační poradkyní a dohodnout se na dalším postupu.

Odpověď na Vaši otázku tedy bohužel nelze jednouše říci - 2,5měsíční miminko má vypít tolik mléka, kolik samo chce tak, aby bylo spokojené a prospívalo. Může to být 180 ml nebo jen 60 podle toho, proč se chce kojit. Některé kojení může být na hlad, jiné jen na zklidnění.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová