Jak zvýšit laktaci v noci?

Zodpovězené
5. srp 2022

Dobrý den,

mám 9měsíčního syna, který se už moc nechce kojit přes den. Přisaje se 1-2x jen na pár vteřin a hotovo, avšak v noci stále kojení vyžaduje, často i po dvou hodinách.

Můj problém je ten, že se mi tímto způsobem velmi snížila tvorba mléka. V noci je syn kvůli tomu velmi plačtivý, mléko mu neteče dostatečně rychle. Odpojuje se, někdy i kousne. Lahvičku s UM zatím zcela odmítá.

Dá se ještě podpořit laktace v noci?

Děkuji

Dobrý den,

laktace se nejlépe podpoří kojením či odsáváním. Tedy čím více a častěji kojíte, tím více mléka je. Možná jste zaváděla příkrmy tak, že jste místo kojení dala příkrm. To je velká chyba, kojit by se mělo stále na požádání a jen v určitou dobu přidat příkrm. Nejsou pak přes den dlouhé pauzy mezi kojením a laktace neklesá. Při kojení střídejte prsa - i několikrát, vždy, když se mimi zlobí a je neklidné. Můžete zkusit přes den odsávat, ale velký efekt neočekávejte, jde jen o mechanickou stimulaci). Je však dobře, že se mimi chce v noci kojit, noční kojení je pro laktaci velmi prospěšné. Někdy pomůže pár prokojených nocí a je vše vyřešeno.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová