Jak zjistím, že je 2měsíční miminko hladové?

Zodpovězené
19. čer 2024

Dobrý den,

mám 2měsíční miminko, které je již nyní plně kojeno. Když bylo na začátku hladové, cucalo si pěstičky a vždy dostalo mlíčko. Tehdy nám i doktorka kázala budit každé 3 hodiny kvůli žloutence, aby papalo. Teď už nemusíme budit a ani si nekouše pěstičky. Neumím však přijít na signály.

Krmím po 3,5 - 4-5 hodinách., tedy podle toho, jak je vzhůru. Dítě se mi nikdy nezdá hladové, až po těch 5 hodinách pláče a to už vím, že je určitě hlad.

Možná to pokazilo i to, že se naučilo na dudlík. To jsme nechtěli, ale neumí bez něj usnout.

Děkuji

Dobrý den,

kojte tzv. na požádání, vždy, když si mimi řekne. Signály někdy nejsou patrné, je to neklid, nervozita, těkavost, otáčení hlavičky, otevírání pusinky, vyplazování jazýčku. Někdy to může být po 3 hodinách, jindy po 1 nebo po 4, prostě tak, jak mimi chce. Může se to také časem měnit. Bude období, kdy bude rychle růst a chtít kojení po hodině a poté naopak bude spát 5 hodin v kuse a frekvence kojení se sníží. To vše je normální.

Pokud se kojí bez problémů, lze s rozumem na usnutí dudlík používat. Miminko v tomto věku je velmi chytré a zpravidla ví, co má v pusince. Chybou ale je, dát dudlík např. po hodině spánku, kdy se mimi vzdubí a může chtít nakojit. Nakojte a poté můžete zkusit dudlík na usnutí, pokud neusne jinak. Zároveň v případě jakýchkoli potíží s kojením (nízký váhový přírůstek, přisávání, pláč, vztek atd. při kojení), jako první krok přestaňte používat dudlík. Jsou děti, kterým dudlík a kojení opravdu dohromady nejde.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová