Jak ukončím kojení 14měsíční dcerky?

Zodpovězené
13. lis 2020

Dobrý den,

mám 14měsíční dcerku, ale potřebuji ji odstavit. Jsem těhotná a hodně mě bolí bradavky. I lékař doporučuje ukončit kojení kvůli riziku předčasného porodu (protože mám za sebou jeden).

Přes den se dcerka kojí už jen na oběd před spaním. No ale v noci by se kojila skoro celou noc. Manžel ji občas vezme a ponosí na rukou Když ji vezmu já, tak se tlačí k prsu. Cítím, že už mám pokles mléka.

Co mi doporučujete?

Jak ukončím kojení?

Děkuji

Dobrý den,

odstavení bývá často stresující období. Obecně doporučuji postupné omezování kojení, kojení na dohodu a tzv. samoodstavení. Pokud je však odstavení indikováno ze zdravotních důvodů, přimlouvám se za rychlé a důrazné odstavení. Bude asi provázeno protesty, pláčem, stresem, ale ten nebude trvat dlouho.
Prostě miminku řekněte jasné ne, mlíčko už není. A nedejte. Mazlete, tulte, hodně zapojte manžela, abyste děťátko nelákala. A vydržte. Jde o pár dní, možná ani to ne. Buďte laskaví, veselí - vše je jako vždy, jen kojení už nebude. Jinak je vše při starém.
Nejtěžší bude jistě uspávání a noc, tam se velmi přimlouvám za pomoc manžela.
Držím palce, ať vše proběhne co nejlépe.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová