Jak se připravit na tandemové kojení?

Zodpovězené
31. bře 2023

Dobrý den,

můj 15měsíční syn je stále kojený na požádání. Usíná kojením a v noci se kojí. Problém nastává v tom, že jsem aktuálně v 10. týdnu těhotenství. Do budoucna musíme kojení omezit a přejít i na jiné spánkové asociace, aby si zvykl a zvládl to, dokud já budu v porodnici. Mám z toho velké obavy.

Potom bych ráda kojila tandemově.

Jaký postup doporučujete a kdy je ideální začít se změnou?

Děkuji

Dobrý den,

dobré je postupně na kojení nastavit pravidla, která si musíte navzájem odsouhlasit - např. kojíme jen doma, kojíme jen po vzájemném odsouhlasení - většina dětí má pro kojení své slovíčko odlišné od slov pro běžné jídlo. Jakmile začne syn akceptovat pravidla ve den, zaveďte je i pro noc - kojíme až ráno apod. - ano, je to to nejtěžší a záleží na zralosti dítěte a jeho schopnosti pravidlo vzít za své i ve chvíli, kdy je kojení tááák krásné.

Rozhodně je ale začněte zavádět dříve než po narození miminka, které může pro brášku znamenat velký stres a pokud mu ještě v dané době odeberete bazální jistotu - kojení, bude stres ještě větší.

Je ale možné, že vše proběhne mnohem snáz, často se maminky bojí více než děti. 🙂
Tandemově pak kojte zcela přirozeně, složení MM se vždy přizpůsobí mladšímu a kojení může být velkým pojítkem mezi sourozenci.

Ohledně spánkových asociací bych doporučila www.prosimspinkej.cz.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová