Jak se mění kojení s věkem dítěte?

Zodpovězené
25. lis 2021

Dobrý den,

děkuji za odpověď na otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/laktacn...

Mám 7týdenního chlapečka a laktaci mám v začátcích.

Pokud by mi syn začal spát 7 hodin, mám ho budit?

Nechci přijít o mléko.

Jak se mění přístup k laktaci věkem dítěte?

Věděla byste mi k tomu doporučit nějaký článek?

Budu muset sledovat rozestupy mezi kojeními?

Bude stále nutné používat oba prsa na jedno kojení?

Od jakých jiných základních pravidel lze upustit a asi v jakém věku dítěte?

Děkuji

Dobrý den,

odpovědi jsem vepsala níže:

Pokud by mi syn začal spát 7 hodin, mám ho budit?
Nemusíte, je však možné, že se náhle začne budit častěji, pak je opět vhodné kojit tak často, jak chce, tedy třeba i po hodině či po dvou.

Jak se mění přístup k laktaci věkem dítěte?
Doporučení je kojit stále na požádání, tak často a tak dlouho, jak chce miminko. Po prvním roce můžete zkusit dát kojení určitá pravidla - např. kojíme až se na tom dohodneme, až ti to odsouhlasím. Kojíme jen doma, nekojíme venku, apod. Laktace se vždy přizpůsobí.

Věděla byste mi k tomu doporučit nějaký článek?
V této poradě odkazuji na web www.prirozenekojeni.cz, kde je téma kojení velmi dobře zpracované.

Budu muset sledovat rozestupy mezi kojeními?
Ne - viz výše.

Bude stále nutné používat oba prsa na jedno kojení?
Já to ze své praxe doporučuji, znám však ženy, které kojí spokojeně vždy jen z jednoho prsu, proto na tom netrvám, výjimky jsou vždy možné.

Od jakých jiných základních pravidel lze upustit a asi v jakém věku dítěte?
Zde si nejsem jistá, zda rozumím. Odkážu na odpověď výše - kojení po prvním roce.

Gratuluji ke kojení a přeji krásný den.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová