Jak "rozjíst" miminko, které je sondováno?

Zodpovězené
2. říj 2024

Dobrý den,

naše dcerka se narodila se zdravotními problémy. První měsíc byla v umělém spánku a během něj byla sondována. Postupně se její stav zlepšoval a mohli jsme zkusit krmení přes láhev. Mateřské mléko však nepřicházelo v úvahu, neboť musela stravou přijímat přesně stanovené minerály. Ze začátku to šlo dobře. Dokázala vypít polovinu dávky někdy i více. Potom přišlo další vyšetření, kde musela být v celkové narkóze. Od té doby se to jedení zhoršilo a v současnosti už nevypije ani mililitr a celou denní dávku jí musíme sondovat.

Velmi nás to trápí, neboť víme, že jí tím ochabují svaly a není to dobré pro její budoucí zdravotní stav. Potřebovali bychom vysoce odbornou pomoc.

Děkuji

Dobrý den,

obávám se, že se budete muset obrátit na specializované pracoviště ORL případně odkážu na Laktační ligu - www.kojeni.cz.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová